Η πρώτη διάκριση !

oneirozoom nea

Με μεγάλη χαρά παραλάβαμε τα βραβεία που απονεμήθηκαν για το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ στις μαθήτριες του σχολείου μας Πάμελα Βισνιόβσκα και Δώρα Κοτσώνη στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικών Εντύπων! Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε για 20η φορά απο την εφημερίδα «Τα Νέα» και τα ποιήματα των δύο κοριτσιών κατάφεραν να ξεχωρίσουν ανάμεσα σε 300 συμμετοχές. Τα βραβεία παρέλαβαν οι υπεύθυνοι καθηγητές του περιοδικού κ. Παππάς και κ. Μανδοπούλου μαζί με τις αρχισυντάκτριες εκπροσώπους της μαθητικής κοινότητας (Εύα Σκαφτούρου και Φωτεινή Τύρου) στην ετήσια εκδήλωση του θεσμού, στο ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης.

Αυτή ήταν και η πρώτη επίσημη διάκριση της εφημερίδας « Ονειροζούμ » μέσα απο την οποία αναγνωρίστηκε η αξία του πρωτότυπου και μοναδικού που χαρακτηρίζει κάθε έντυπο της εφημερίδας μας.