Διαδικασία Έκδοσης Βεβαίωσης Νίκης για την αναγνώριση διάκρισης σε Διεθνείς (Παγκόσμιους Σχολικούς αγώνες ) καθώς και σε Πανελλήνιους Αγώνες Λυκείων (Ομαδικών και Ατομικών Αθλημάτων)

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (Υ.ΠΑΙ.Θ.) καλεί τους τελειόφοιτους μαθητές και μαθήτριες ( Γ’ Λυκείου) που φοιτούν στα Γενικά (ΓΕ.Λ.) και Επαγγελματικά (ΕΠΑ.Λ.), Δημόσια και Ιδιωτικά, κατά το τρέχον σχ. έτος ( 2019-2020 ), οι οποίοι κατέκτησαν από 1η έως 3η νίκη σε Διεθνείς (Παγκόσμιους Σχολικούς Αγώνες) ή Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες (Ομαδικών και Ατομικών Αθλημάτων) και ενδιαφέρονται να αξιοποιήσουν τις αθλητικές διακρίσεις τους, για την πρόσβαση τους στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΑΕΙ) για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, να συμπληρώσουν και να αποστείλουν προς την Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του ΥΠ.Π.Ε.Θ (μέχρι και την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) τις δύο (2) επισυναπτόμενες αιτήσεις καθώς και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά:

1. Αίτηση Βεβαίωσης Νίκης προς Υ.ΠΑΙ.Θ. (Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής )

2. Αίτηση εγγραφής στον ειδικό πίνακα διακριθέντων αθλητών της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού (Γ.Γ.Α.)

3. Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας (και τις δύο όψεις)

4. Φωτοτυπία της μαθητικής καρτέλας (χορηγείται επικυρωμένη από το Διευθυντή του Σχολείου)