Tα κορίτσια μας στο Final 4!

Η σχολική ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου διεκδίκησε και πέτυχε την είσοδο της στο final 4 του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος για 2η συνεχόμενη χρονιά!

Τα κορίτσια μας κατάφεραν και νίκησαν στα πέναλτι με σκορ 3-2 την ομάδα του Κολεγίου Ψυχικού στον τελευταίο αγώνα της Γ’ φάσης (ημιτελικοί) του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος, Σημειώνουμε πως η κανονική διάρκεια του αγώνα είχε τελικό σκορ 2-2.

Η σχολική ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου είναι η πρώτη σχολική ομάδα της Περιφέρειας Πειραιά που καταφέρνει να μπει στο Final 4 για δυο συνεχείς χρονιές. Στο Final 4, τα κορίτσια θα κληθούν να αγωνιστούν με τις άλλες τρεις ομάδες που έχουν πάρει πρόκριση για να λάβουν την τελική τους κατάταξη πανελλαδικά.

Ευχαριστούμε πολύ τον αρχηγό αποστολής κ. Δημήτριο Καλύκα, από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Πειραιά για την πολύτιμη βοήθειά του στον πάγκο της ομάδας. Επίσης, ευχαριστούμε τη συνοδό εκπαιδευτικό μας Φυσικής Αγωγής κ. Σίγγελ για την υποστήριξη και τη συνεχή ενθάρρυνση της ομάδας.

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας που μας χαρίζει τέτοιες στιγμές, που μας δείχνει την αξία του αθλητισμού, του αγώνα και της άμιλλας. Μας κάνει υπερήφανους!

Μία ακόμη σπουδαία νίκη για τα κορίτσια μας!

Η ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου πέτυχε σπουδαία νίκη έναντι του 4ου ΓΕΛ Αιγάλεω με σκορ 3-1 και βρίσκεται μια ανάσα από τον τελικό της Περιφέρειας Αττικής. Συγχαρητήρια κορίτσια!

2024 football grirls 22 3

Με τα μάτια στραμμένα στον επόμενο αγώνα που θα γίνει εκτός έδρας, την Τετάρτη 27/2, καμαρώνουμε την προσπάθειά τους κι ευχόμαστε τη νίκη!

Την ομάδα συνοδεύει, καθοδηγεί και εμψυχώνει η εκπαιδευτικός μας Φυσικής Αγωγής κ. Φ. Σίγγελ

Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κοριτσιών 2023-24

2024 footballgirlsΗ ποδοσφαιρική ομάδα των κοριτσιών του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του 4ου ΓΕΛ Νικαίας με σκορ 8-0. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 29/2/24 στο γήπεδο της Προοδευτικής. Τα κορίτσια μας συνεχίζουν ως πρωταθλήτριες Πειραιά!

Συγχαρητήρια κορίτσια! Καλή συνέχεια! Είμαστε μαζί σας!

Υπενθυμίζουμε πως τα κορίτσια μας στέφθηκαν πρωταθλήτριες Πειραιά και κατέλαβαν τη 2η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κατά το σχολικό έτος 2022-23!

Υπ. Εκπαιδευτικός: Φ. Σίγγελ (ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής)

Οι πρωταθλήτριες Πειραιά μας κάνουν περήφανους και πάλι

Τα κορίτσια μας -πρωταθλήτριες Πειραιά στο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κοριτσιών- έπαιξαν με την αντίστοιχη σχολική ομάδα του 6ου ΓΕΛ Αχαρνών για τη δεύτερη φάση του Πανελληνίου σχολικού πρωταθλήματος την Τετάρτη 20/3/24 πετυχαίνοντας σπουδαία νίκη με σκορ 5-0. Συγχαρητήρια κορίτσια!

Συγχαρητήρια στην υπ. εκπαιδευτικό φυσικής αγωγής κ. Σίγγελ!

Επόμενος αγώνας την Παρασκευή 22/3 με το 4ο ΓΕΛ Αιγάλω. Καλή επιτυχία! 2024 FootballGirl20 3

Πρώτος αγώνας –Πρώτη νίκη

Η σχολική ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών του 1ου ΓΕ.Λ. Κερατσινίου έδωσε τον πρώτο αγώνα της για το φετινό σχολικό πρωτάθλημα και πέτυχε την πρώτη της νίκη παίζοντας με το 3ο ΕΠΑΛ Πειραιά την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου 2024. Ο αγώνας έληξε με τελικό σκορ 11-1 υπέρ της ομάδας μας.

Υπ. εκπαιδευτικός: Φ.Σίγγελ (ΠΕ11-Φυσικής αγωγής)

Ευχόμαστε καλή συνέχεια και επιτυχία στην πορεία της ομάδας!