Eπίδειξη των γραπτών δοκιμίων των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018

Οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018 που επιθυμούν να λάβουν γνώση των γραπτών τους θα πρέπει να υποβάλλουν οι ίδιοι ή νόμιμα εξουσιοδοτημένοι εκπρόσωποί τους αίτησεις για επίδειξη γραπτών δοκιμίων των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018 από 3 έως 28 Σεπτεμβρίου 2018 στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπάγεται το σχολείο. Οι υποψήφιοι του σχολείου μας θα πρέπει να υποβάλλούν αίτηση στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.

Μαζί με την αίτηση συνυποβάλλεται σχετικό παράβολο, το οποίο υποχρεωτικά εκδίδεται ηλεκτρονικά από την εφαρμογή e-Παράβολο, στην κατηγορία «Επίδειξη γραπτών δοκιμίων Πανελλαδικών Εξετάσεων» και κωδικό παραβόλου «1389», ποσού 50 ευρώ για την επίδειξη έως τριών (3) γραπτών δοκιμίωνκαι κωδικό «1390», ποσού 80 ευρώ για την επίδειξη περισσοτέρων των τριών (3) γραπτών δοκιμίων. Οι υποψήφιοι λαμβάνουν γνώση των γραπτών τους δοκιμίων με επίδειξη σε φωτοτυπία, ενώ δεν προβλέπεται η χορήγηση αντιγράφων.

Η επίδειξη των γραπτών δοκιμίων θα γίνεται κατά την περίοδο Οκτωβρίου - Νοεμβρίου – Δεκεμβρίου.

Διαβάστε το συνημμένο σχετικό έγγραφο του Υπουργείου