Βεβαίωση Συμμετοχής για τις πανελλαδικές εξετάσεις
ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ 2018.

Οι υποψήφιοι των πανελλαδικών εξετάσεων, όπως ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, μπορούν να παραλαμβάνουν τη βεβαίωση συμμετοχής τους στις πανελλαδικές εξετάσεις από το ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις.

Η Βεβαίωση Συμμετοχής περιλαμβάνει τους γραπτούς βαθμούς όλων των πανελλαδικά εξεταζομένων μαθημάτων (Γενικής Παιδείας, Προσανατολισμού ή Ειδικότητας και Ειδικά Μαθήματα) καθώς και το σύνολο των μορίων.

Υπενθυμίζεται ότι την Δευτέρα 16-7-2018 όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της χώρας θα είναι ανοικτά, προκειμένου να εξυπηρετήσουν τους υποψηφίους για το μηχανογραφικό δελτίο και για να χορηγήσουν την ανωτέρω βεβαίωση συμμετοχής στους ενδιαφερόμενους.

Επίσης, υπενθυμίζεται πως το σχολείο μας κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο θα λειτουργεί κάθε Τρίτη.

Τέλος, διευκρινίζεται πως όσοι υποψήφιοι δεν προσέλθουν στο σχολείο τη Δευτέρα 16/7 για να παραλάβουν τη βεβαίωση συμμετοχής, μπορούν να την παραλάβουν είτε κάποια από τις ημέρες λειτουργίας του σχολείου κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών είτε τις καθημερινές από Σεπτέμβρη.