Καλό καλοκαίρι!!!

εθελοντικός Οργανισμός για τα παιδιά «Το Χαμόγελο του Παιδιού» επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα προσπαθώντας να καλύψει τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.

Στην προσπάθεια για συγκέντρωση τροφίμων και άλλων ειδών πρώτης ανάγκης, «Το Χαμόγελο του Παιδιού» ζητάει την υποστήριξη του Σχολείου και των μαθητών μας.

Λίστα ειδών προς συγκέντρωση:
? Μελομακάρονα (συσκευασμένα)
? Κουραμπιέδες (συσκευασμένοι)
? Γάλα εβαπορέ
? Ζυμαρικά
? Λάδι
? Ρύζι
? Όσπρια
? Αλεύρι, Ζάχαρη
? Σάλτσα τομάτας
? Είδη πρωινού (κακάο, μπισκότα, κρουασάν, δημητριακά, φρυγανιές, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, χυμοί)
? Αλάτι, Ξύδι, μπαχαρικά
? Πουρές, Κρέμες αραβοσίτου
? Βρεφικές κρέμες
? Βρεφικό γάλα Νο 1 & 2
? Είδη βρεφικής φροντίδας (πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα)
? Προϊόντα καθαρισμού (καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, μαλακτικό ρούχων, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη κλπ)
? Είδη προσωπικής φροντίδας (σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κλπ)
? Είδη οικιακής χρήσης (διάφανη μεμβράνη, λαδόκολλα, σακούλες απορριμμάτων)
? Χαρτικά (χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες)

Η δράση πραγματοποιείται κατόπιν σχετικής εγκυκλίου του Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.