ΤΜake-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) πραγματοποιεί τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών από 3 έως 18 ετών, με σοβαρές και απειλητικές ασθένειες, ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή, με χαρά, δύναμη και ελπίδα. Ο Οργανισμός βασίζει τη λειτουργία του σε μεγάλο βαθμό στο πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής». To πρόγραμμα πραγματοποιείται για 18η συνεχή χρονιά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Με μια δωρεά €2, οι μαθητές παίρνουν ένα Αστέρι πάνω στο οποίο μπορούν να γράψουν την Ευχή τους.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Β1 του Σχολείου μας ανταποκρίθηκαν σε αυτήν την ξεχωριστή έκκληση αγάπης, για τα παιδιά που το αυτονόητο να πηγαίνουν σχολείο δεν είναι καθημερινότητα και φρόντισαν ώστε μαθητές και καθηγητές του σχολείου να αποκτήσουν τα δικά τους Αστεράκια από το Make-A-Wish και να συμβάλουν στην πραγματοποίηση των Ευχών των παιδιών!