Δράσεις

η Μαθητική Συνάντηση Παραδοσιακών Χορών

Η χορευτική ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε στην πολιτιστική εκδήλωση ?11η Μαθητική Συνάντηση Παραδοσιακών Χορών? του Δήμου Κερατσινίου ? Δραπετσώνας που έλαβε χώρα στο Πολιτιστικό Κέντρο ?Αντώνης Σαμαράκης? στις 22 Μαρτίου 2014. Επρόκειτο για ένα πολιτιστικό δρώμενο, στο πλαίσιο του εορτασμού της Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου 1821, στο οποίο πήραν μέρος γυμνάσια και λύκεια του Δήμου μας. Η χορευτική ομάδα του 1ου Λυκείου Κερατσινίου παρουσίασε χορούς από τη Θράκη και την Ανατολική Ρωμυλία με την επιμέλεια της καθηγήτριας Φυσ. Αγωγής Φ. Σίγγελ.

Υπεύθυνη ιστοσελίδας:  Σοφία Μπακολουκά (ΠΕ20 Πληροφορικής)

Δημιουργός και Διαχειρίστρια ιστοσελίδας: Σοφία Μπακολουκά (ΠΕ86 - Πληροφορικός)

Μπορείτε να στείλετε τυχόν απορίες, παρατηρήσεις και σχόλια σχετικά με την ιστοσελίδα στο

email του σχολείου: mail[at]1lyk-kerats[teleia]att[teleia]sch[teleia]gr ή