Διάκριση στο πρόγραμμα EUROSCOLA 2016

Πάμε Στρασβούργο!!

euroscola bannerΗ μαθήτρια του Σχολείου μας Ελένη Μπέλκα είναι μία από τους/τις 24 εκπροσώπους της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Αττικής στην ημερίδα του προγράμματος “EUROSCOLA που θα διεξαχθεί στο Στρασβούργο την 13η Μαΐου 2016. Την ημερίδα διοργανώνει το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο επιθυμώντας να δώσει στους νέους της Ευρωπαϊκής Ένωσης την ευκαιρία να γνωρίσουν το χώρο και τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και να εκφράσουν τις προσδοκίες και τις απόψεις τους για την ευρωπαϊκή οικοδόμηση.

Η επιλογή των μαθητών έγινε μέσω γραπτού διαγωνισμού. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν έντεκα (11) μαθητές και μαθήτριές μας από τη Β' και τη Γ' Λυκείου.

Συγχαρητήρια Ελένη για την πρόκρισή σου! Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και τις σημαντικές επιδόσεις που πέτυχαν! Μπράβο και στην υπεύθυνη για τη δράση καθηγήτρια του Σχολείου μας, κ. Μ. Γλύπτη.