Κοπή βασιλόπιτας 2023

Τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023, το 1ο Λύκειο Κερατσινίου έκοψε την παραδοσιακή βασιλόπιτα για τη νέα χρονιά.

pita2023 1 Οι μαθητές/τριες κατά τμήματα έκοψαν τις δικές τους βασιλόπιτες με τους τυχερούς/ες να κερδίζουν μία δωροεπιταγή για αγορά από βιβλιοπωλείο, μια προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Οι εκπαιδευτικοί και το βοηθητικό προσωπικό με παρουσία εκπροσώπου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων έκοψαν τη δική τους βασιλόπιτα, δημιουργία – για άλλη μία χρονιά – από τα χεράκια της εκπαιδευτικού μας και υποδιευθύντριας του σχολείου κ. Αναγνωστοπούλου. Μάλιστα, ο Διευθυντής κ. Μακρίδης, παραχώρησε τιμητικά τον ρόλο του για την κοπή της πίτας στους Υποδιευθυντές κ. Παππά και κ. Αναγνωστοπούλου, ως ένδειξη αναγνώρισης μια καλής συνεργασίας στον τομέα της διοίκησης.