Συμμετοχή στους Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Pierce 2023

Η ρητορική ομάδα του σχολείου μας έλαβε μέρος στους Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Pierce2023 οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν δια ζώσης 3-5 Μαρτίου 2023.

Συγκεκριμένα, πέντε μέλη της ρητορικής ομάδας συμμετείχαν στο αγώνισμα των διττών λόγων (debate) καταλαμβάνοντας την 6η θέση π ετυχαίνοντας δύο (2) νίκες έναντι του 4ου ΓΕΛ Νίκαιας και των Εκπαιδευτηρίων Αυγουλέα Λιναρδάτου και μία ήττα στον τρίτο γύρο απέναντι στο 3ο ΓΕΛ Αιγάλεω. Παράλληλα, δύο μέλη πήραν μέρος στο αγώνισμα του προτρεπικού λόγου και μέλος αγωνίστηκε στην εκφραστική ανάγνωση.

Οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να εξασκηθούν στους αγώνες ρητορικής τέχνης και να γνωρίσουν παιδιά από άλλες ομάδες.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους! Μπράβο στις υπεύθυνες καθηγήτριες κ.κ. Μ. Γλύπτη και Μ. Πλέσσα για την ευκαιρία που δίνουν στα παιδιά!