Εορτασμός επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940

Η σχολική γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής 26 Οκτωβρίου 2018 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας. Η γιορτή περιλάμβανε εξιστόρηση ιστορικών γεγονότων, θεατρικά δρώμενα και τραγούδια από τη χορωδία μας.

Της εορτής για την εθνική επέτειο προηγήθηκε ο ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών και η απομονομή αριστείων και βραβείων προόδου στους μαθητές και τις μαθήτριες που αρίστευσαν ή πρώτευσαν αντίστοιχα κατά το σχολικό έτος 2017-2018.

Το σχολείο, επίσης, συμμετείχε στις εκδηλώσεις του Δήμου Κερατσινίου – Δραπετσώνας για τον εορτασμό της εθνικής επετείου με κατάθεση στεφάνου και συμμετοχή στη σχολική παρέλαση με τύμπανα και σώμα παρέλασης.

Υπ. Καθηγητές: Χ. Σαραντίδης (γιορτή) - Θ. Ευαγγέλου (χορωδία) - Φ. Σίγγελ (παρέλαση) - Π. Αναγνωστοπούλου (κατασκευή στεφάνου).

Εορτασμός επετείου 28ης Οκτωβρίου 2018

Previous ◁ | ▷ Next