Οδηγίες προς τους υποψηφίους πανελλαδικών εξετάσεων

Ευχόμαστε ολόψυχα σε όλους τους υποψήφιους μας

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 8.00 π.μ. έχοντας μαζί τους το Δελτίο εξεταζομένου.

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι την πρώτη μέρα των εξετάσεων να προσέλθουν στο σχολείο από τις 7.40 – 8.00, το αργότερο! Για την αποφυγή συνωστισμού, λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών, οι υποψήφιοι θα ανεβαίνουν στις αίθουσες τηρώντας τις αποστάσεις και αφού ενημερωθούν σχετικά από αφίσες ανακοινώσεων και από μέλη της Λυκειακής Επιτροπής.

Οι υποψήφιοι προσερχόμενοι στις αίθουσες εξετάσεων:

check mark 1292787 640επιτρέπεται να φέρουν μαζί τους ΜΟΝΟ στυλό (μαύρο ή μπλε) ανεξίτηλης μελάνης, μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα και μπουκαλάκι με νερό ή χυμό -Το κυλικείο θα είναι κλειστό. ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ γενικά ΔΕΝ επιτρέπεται στις απαντήσεις, παρά ΜΟΝΟ αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες των θεμάτων.

cross 296507 640δεν επιτρέπεται να έχουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό, κινητά τηλέφωνα (ακόμα και αν τα έχουν απενεργοποιήσει), υπολογιστικές μηχανές και οποιαδήποτε άλλα ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης ή λήψης πληροφοριών ή επικοινωνίας, όπως ηλεκτρονικά/ψηφιακά ρολόγια. Η κατοχή κινητού (έστω και απενεργοποιημένου) μέσα στην αίθουσα συνιστά επαρκή λόγο μηδενισμού τους).

Στο εξεταστικό κέντρο έχουν ληφθεί τα απαραίτητα μέσα προστασίας λόγω covid-19 (αντισηπτικά στις αίθουσες, αριθμός υποψηφίων ανά αίθουσα με βάση τα τετραγωνικά, υγροσάπουνα και χειροπετσέτες στις τουαλέτες, σχολαστικός καθαρισμός χώρων κ.λ.π.).

Υπενθυμίζουμε πως οι προφορικά εξεταζόμενοι του 1ου ΓΕΛ Κερατσινίου θα πρέπει να προσέλθουν έως τις 7.45 π.μ. στο 64ο Βαθμολογικό Κέντρο (2ο Γυμνάσιο Δραπετσώνας, Αγίου Φανουρίου 10, Δραπετσώνα, τηλ. 210 4616072). Δείτε το χάρτη εδώ

Είμαστε κοντά σας στην προσπάθεια που κάνετε!