Επίσκεψη στο Vilassardemar και τη Βαρκελώνη

2024 Barca1Είκοσι ένα (21) μαθητές/μαθήτριες του σχολείου μας στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning "To green or not to green. That is the question" σε συνεργασία με το INSPERERIBOT, επισκέφτηκαν το Vilassar de mar στη Βαρκελώνη για μια εβδομάδα (11-15 Μαρτίου 2024). Εκεί φιλοξενήθηκαν από οικογένειες Καταλανών, αλληλεπίδρασαν με νέους της ηλικίας τους, είδαν πώς γίνεται το μάθημα στις αντίστοιχες σχολικές βαθμίδες, γνώρισαν τον πολιτισμό της Χώρας, ξεναγήθηκαν στη Βαρκελώνη και επέστρεψαν στην Ελλάδα με τις βαλίτσες τους γεμάτες από εμπειρίες!

2024 Barca2

Τώρα περιμένουμε όλοι μαζί να υποδεχτούμε εμείς τους Καταλανούς φίλους μας. Αρχηγός και υπεύθυνη του προγράμματος η κ. Αγάθη Μπόμπορη συνοδοί και συμμετέχουσες στο πρόγραμμα η κ. Δήμητρα Αδάμη και η κ. Ιωάννα Τσιτσοπούλου.