Διάχυση αποτελεσμάτων μάθησης του προγράμματος Erasmus+ KA1 «Με όραμα ένα θετικό και δημιουργικό σχολείο» σε ρητορική ομάδα εκπαιδευτικών

Στο πλαίσιο της διάχυσης των αποτελεσμάτων μάθησης του προγράμματος Erasmus+ KA«Με όραμα ένα θετικό και δημιουργικό σχολείο», οι εκπαιδευτικοί Μ. Πλέσσα και Μ. Πουλούδη είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις γενικές αρχές της Θετικής Ψυχολογίας στην Εκπαίδευση καθώς και σχετικές βιωματικές ασκήσεις στη Ρητορική Ομάδα Εκπαιδευτικών της Ελληνικής Ένωσης για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση. Το σεμινάριο είχε διάρκεια δύο ωρών και πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019 στο Πολυχώρο Λείριον στο Χολαργό. Ευχαριστούμε την Πρόεδρο της Ένωσης για την Προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση, κ. Β. Λουτριανάκη, για την πρόσκληση.