Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου «Αριστοτέλης» 2018

Οι Πανελλήνιοι Μαθητικοί Διαγωνισμοί Φυσικής Γυμνασίου και Λυκείου «Αριστοτέλης» 2018 θα διεξαχθούν το Σάββατο 10 Μαρτίου 2018 και ώρα 9.30 π.μ. και απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων των Γυμνασίων, Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων. Η διάρκεια του διαγωνισμού είναι δύο (2) ώρες για τους/ις μαθητές/ριες Γυμνασίου και τρεις (3) ώρες για τους/ις μαθητές/ριες Λυκείου. Θα επιτραπεί η χρήση επιστημονικών υπολογιστών τσέπης (scientific calculators) αλλά όχι κινητού τηλεφώνου.

Οι Δ/ντες των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας ΔΔΕ Πειραιά αποστέλλουν συμπληρωμένο το αρχείο «Συμμετοχές Αριστοτέλης 2018.xls» το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου 2018.

Επιπλέον, στον διαδικτυακό τόπο http://micro-kosmos.uoa.gr (=> οι Διαγωνισμοί και οι Ολυμπιάδες Φυσικής => Δηλώσεις Συμμετοχής 2018) θα πρέπει τα σχολεία να καταχωρίσουν ηλεκτρονικά μέχρι τις 26 Φεβρουαρίου 2018 τα στοιχεία των μαθητών τους που θα λάβουν μέρος στον Διαγωνισμό.