3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμού “Σκιτσοφρένεια2017”

Το Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος PIERCE διοργανώνει τον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Σκίτσου, Κόμικς και γελοιογραφίας, με τίτλο «ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ@PIERCE2017», υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες των δημοσίων και ιδιωτικών Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας.

Το θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι «ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗ» και κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει σε αυτόν με ένα μόνο, αδημοσίευτο έργο.

Οι συμμετοχές μπορεί να είναι ατομικές ή ομαδικές και τα έργα τους πρέπει να είναι πρωτότυπα και να μην περιλαμβάνουν υλικό το οποίο υπόκειται σε έλεγχο πνευματικών δικαιωμάτων.

Για κάθε κατηγορία θα απονεμηθούν τρία Βραβεία και τιμητικές διακρίσεις για το Γυμνάσιο και αντίστοιχα για το Λύκειο. Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή έργων ορίζεται η 17 η Μαρτίου 2017.

Οι μαθητές υποβάλουν τα πρωτότυπα έργα τους στον/στην Διευθυντή/τρια του σχολείου τους, ο οποίος τα αποστέλλει ταχυδρομικά, με συστημένη αποστολή ή ταχυμεταφορά (courier) στη διεύθυνση:

Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος-Pierce Γραβιάς 6

Τ.Κ. 153 42 Αγία Παρασκευή

με την ένδειξη: ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ «ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ»

Περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα www.pierce.gr/news/skitsofrenia