Προκήρυξη Πανελλήνιων Αγώνων Ρυθμικής Γυμναστικής Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας, σχ. Έτους 2015-2016

η Κεντρική Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων ( Κ.Ο.Ε.Σ.Α. )

Π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ε ι

Τους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής μαθητών και μαθητριών Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας για το σχολικό έτος 2015-2016.

Ημερομηνία Διεξαγωγής : Δευτέρα 09 Μαΐου 2016

Τόπος Διεξαγωγής: Θεσσαλονίκη, Ε.Γ. Μίκρας, αίθουσα «Ι. Μελισσανίδης»

ΔΙΚΑΙ?ΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Στους αγώνες Λυκείων μετέχουν μαθητές-τριες Λυκείων που έχουν γεννηθεί τα έτη 1998 – 1999 και 2000 και 2001 με την προϋπόθεση ότι είναι μαθητές-τριες Λυκείων. Κατά την ημέρα της συμμετοχής τους, οι μαθητές-τριες των Ενιαίων Λυκείων δεν πρέπει να έχουν υπερβεί τις 114 απουσίες (Δικαιολογημένες και αδικαιολόγητες) και οι μαθητές- τριες των ΕΠΑ.Λ. τις 164 απουσίες αντίστοιχα.

Διεξάγεται αγώνας στο Σύνθετο Ατομικό. Νικήτριες ανακηρύσσονται σε κάθε όργανο και στο σύνολο των οργάνων (Σύνθετο Ατομικό).

Επισυνάπτεται η σχετική εγκύκλιος στην οποία αναφέρονται τα δικαιολογητικά συμμετοχής και άλλες πληροφορίες.