Ενημέρωση για ολοκλήρωση εγγραφών

Με αφορμή το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς 2020 - 21 και τη φοίτηση των παιδιών στην Α’ Λυκείου, σας ενημερώνουμε ότι για να ολοκληρωθεί η εγγραφή στο σχολείο και για επιβεβαίωση των στοιχείων επικοινωνίας, ζητάμε την προσκόμιση των παρακάτω δικαιολογητικών από τους γονείς και κηδεμόνες:

α) Φωτοτυπία Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας μαθητή (εάν έχει)

β) Εκτύπωση της ηλεκτρονικής εγγραφής από το σύστημα e-eggrafes (μετά την οριστική κατανομή στο σχολείο μας)

γ) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή  (μπορεί να κατατεθεί συμπληρωμένο από γιατρό μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου). Μπορείτε να βρείτε το έντυπο εδώ.

Η προσκόμιση των δικαιολογητικών, λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών (Covid19) και για αποφυγή συνωστισμού, θα γίνει σταδιακά με βάση την αλφαβητική σειρά των μαθητών (ώρες 9-1):

Τετάρτη 2/9 από Α έως και Κ

Πέμπτη 3/9 από Λ έως και Ο

Παρασκευή 4/9  από Π έως και Ω

Η μάσκα είναι υποχρεωτική κατά την προσέλευσή σας στο σχολείο.

Για την ολοκλήρωση των εγγραφών στη Β’ και στη Γ’ Λυκείου, θα ακολουθήσει νέο μήνυμα.

Μέσω της επίσημης ιστοσελίδας μας, της σελίδας μας στο κοινωνικό δίκτυο FB και της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας θα ενημερώνεστε για τα θέματα λειτουργίας του σχολείου.

Ευχόμαστε υγεία σε εσάς και την οικογένειά σας!

Καλή και δημιουργική χρονιά στα παιδιά μας!