Back To Top
Κοπή παραδοσιακής βασιλόπιτας
Την Τρίτη 21 Ιανουαρίου, μαθητές και καθηγητές γιορτάσαμε την έναρξη της νέας χρονιάς με την κοπή της παραδοσιακής βασιλόπιτας.
Κάθε τμήμα έκοψε τη δική του βασιλόπιτα. Ο "τυχερός" στον οποίο έτυχε το φλουρί κέρδισε δώρο ένα στικάκι - προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.
Πίτα έκοψε και ο Σύλλογος Καθηγητών. Το τυχερό φλουρί συνοδευόταν από ένα βιβλίο - δώρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και το κέρδισε η Διευθύντριά μας.