Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης υποψηφίων Γενικών Λυκείων και Επαγγελματικών Λυκείων (ομάδας Β') για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση & Αίτησης για ενδοσχολικό απολυτήριο.

Η προθεσμία υποβολής της Αίτησης - Δήλωσης αρχίζει τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου και λήγει την Τρίτη 5 Μαρτίου του 2013.  Για κανέναν λόγο δεν γίνεται δεκτή Αίτηση - Δήλωση εκπρόθεσμη ούτε διόρθωση αυτής που υποβλήθηκε εντός της προθεσμίας.

Η Αίτση - Δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις υποβάλλεται ηλεκτρονικά στο Λύκειο.

Επισυνάπτονται η σχετική εγκύκλιος του Υπουργείου και σχετικά υποδείγματα υποψηφιών

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των αποφοίτων του Σχολείου μας, θα ακολουθήσει ανακοίνωση με προτεινόμενες ώρες εξυπηρέτησης.