Καλό καλοκαίρι!!!

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φωτογραφίας του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών με θέμα «Τηλε-επικοινωνώ»

Το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (ΜΕΤ) του Πανεπιστημίου Πατρών προκηρύσσει Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φωτογραφίας με θέμα: «Τηλε-επικοινωνώ».

Στόχος του Διαγωνισμού είναι να συγκεντρωθεί φωτογραφικό υλικό εξαιρετικής ποιότητας που τεκμηριώνει τις τηλεπικοινωνίες του χθες και του σήμερα και να δημιουγηθεί ένα σύγχρονο φωτογραφικό αρχείο για τις τηλεπικοινωνίες.

Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε τρεις ηλικιακές κατηγορίες: 1) μαθητές και μαθήτριες Δημοτικού Σχολείου, 2) μαθητές και μαθήτριες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και 3) ενήλικες (εκπαιδευτικούς, φοιτητές κ.λ.π.) και θα πραγματοποιηθεί με τη συνεργασία των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαϊας.

Τελευταία ημερομηνία αποστολής έργων είναι η 8η Απριλίου 2016, ώρα 12 π.μ. Βραβεία θα λάβουν οι τρεις πρώτοι από κάθε κατηγορία και όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής.

Οι σχολικές μονάδες που επιθυμούν να συμμετάσχουν σε αυτόν τον Διαγωνισμό θα πρέπει να ενημερωθούν σχετικά με τους όρους και τη διαδικασία συμμετοχής ανατρέχοντας στην ιστοσελίδα www.upatras.gr.