Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για την επιλογή ομάδων μαθητών που θα συμμετάσχουν στην 12η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών - EUSO 2014

Τοπικός Διαγωνισμός ΕΚΦΕ Πειριά - Νίκαιας

Στο πλαίσιο του «Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού για την επιλογή ομάδων μαθητών που θα συμμετάσχουν στην 12η Ολυμπιάδα Επιστημών - EUSO 2014», το ΕΚΦΕ Πειραιά ? Νίκαιας οργανώνει και φέτος τον Τοπικό Διαγωνισμό ο οποίος θα διεξαχθεί το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2013 από ώρα 9:30 ? 13:30 στα εργαστήρια του ΕΚΦΕ ? Ακροπόλεως 53 Νίκαια.

Οι διαγωνιζόμενοι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν στο χώρο του ΕΚΦΕ το Σάββατο μέχρι τις 09.30. Ο διαγωνισμός θα αρχίσει στις 10:00 και θα λήξει στις 13.30 με δύο δεκάλεπτα διαλείμματα.

Η κάθε ομάδα διαγωνιζομένων να έχει οπωσδήποτε μαζί της αριθμομηχανή τσέπης. Επειδή η φύση των πειραμάτων είναι τέτοια που ενδέχεται να λερωθούν τα ρούχα των μαθητών παρακαλούμε να μεριμνήσετε ώστε να έχουν μαζί τους εργαστηριακή ποδιά ή κάτι αντίστοιχο.

Διαβάστε σχετική προηγούμενη ανάρτηση ΕΔΩ