Ανακοινώσεις σχολείου

Προετοιμασία εγγραφών/μετεγγραφών για σχ. έτος 2023-24

Προετοιμασία Ηλεκτρονικών Εγγραφών/Ανανεώσεων Εγγραφών/ Μετεγγραφών
για το σχ. έτος 2024-25

Οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών για τη σχολική χρονιά 2024-25 για τις τρεις τάξεις των Δημοσίων ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ/Π.ΕΠΑ.Λ. θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr). Για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές θα ενημερωθείτε προσεχώς.

Την ηλεκτρονική εγγραφή θα πραγματοποιήσει ο κηδεμόνας που έχει δηλωθεί στο σχολείο ως «Κηδεμόνας E-eggrafes» με τους κωδικούς του ΓΓΠΣΨΔ (TaxisNet).

Για να επικαιροποιηθούν τα στοιχεία των κηδεμόνων θα πρέπει:

-      Ο κηδεμόνας που θα υποβάλλει την ηλεκτρονική αίτηση, δηλαδή, ο «Κηδεμόνας E-eggrafes», να συμπληρώσει τη σχετική υπεύθυνη δήλωση Α και

-      ο έτερος κηδεμόνας (εφόσον υπάρχει) την Υπεύθυνη Δήλωση Β

Οι δηλώσεις, αφού συμπληρωθούν, πρέπει να αποσταλούν/κατατεθούν στο σχολείο έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Θα βρείτε τις υπεύθυνες δηλώσεις

-Υπεύθυνη δήλωση Α (συμπληρώνεται από τον κηδεμόνα e-εγγραφές)

-Υπεύθυνη δήλωση Β (συμπληρώνεται από τον έτερο κηδεμόνα εφόσον υπάρχει)

Για διευκόλυνση συμπλήρωσης των δηλώσεων πατήστε στο σύνδεσμο

Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί στα στοιχεία του κηδεμόνα e-eggrafes, την ακριβή ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/τριας και στη διεύθυνση της κατοικίας του/της (οδός, αριθμός, δήμος, ταχυδρομικός κώδικας). Επισημαίνεται ότι στις δύο υπεύθυνες δηλώσεις θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

Επιστολή Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. προς του Γονείς και Κηδεμόνες

Επιλογή τουριστικού γραφείου για εκδρομή στην Ισπανία

Επιλογή τουριστικού γραφείο για την πραγματοποίηση εκδρομής εκπαιδευτικών και μαθητών στην Ισπανία στο πλαίσιο προγράμματος e-Twinning

Επισυνάπτονται οι προσφορές των τουριστικών γραφείων, η απόφαση επιλογής και η σύμβαση του οργανωμένου ταξιδιού για την πραγματοποίηση της εκδρομής εκπαιδευτικών και μαθητών στην Ισπανία στο πλαίσιο προγράμματος e-Twinning.

Ευτυχισμένο το 2024!

Καλή χρονιά! Χρόνια πολλά!

2024 wishes

Κοπή πίτας 2024

Καλή χρονιά, δημιουργική και ευτυχισμένη!

2024 pita

Την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2024, το εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του 1ου ΓΕ.Λ. Κερατσινίου έκοψε την παραδοσιακή βασιλόπιτα για τη νέα χρονιά 2024.

Καλές γιορτές!

2023 christmascard