Θερινά Σχολεία

Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας

7ο Μαθηματικό Καλοκαιρινό Σχολείο

Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας

Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Οικονομικού Πανεπιστήμιου Αθηνών διοργανώνει Θερινό Σχολείο Νεανικής Επιχειρηματικότητας (Youth Entrepreneurship Summer Program ? YES Program).

Το Θερινό Σχολείο μπορούν να το παρακολουθήσουν μαθητές Γενικού Λυκείου.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.yes.aueb.gr

7ο Μαθηματικό Καλοκαιρινό Σχολείο

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργανώνει ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  στη Λεπτοκαρυά Πιερίας, από 30 Ιουνίου μέχρι 6 Ιουλίου 2013 . Απευθύνεται στους ταλαντούχους μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων, που έχουν μια ιδιαίτερη σχέση με τα μαθηματικά.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν πληροφορίες στην ιστοσελίδα της εταιρείας www.hms.gr.