Αξιολόγηση σχολικής μονάδας 2023-24

Σκοποί - στόχοι ιστοσελίδας μας

Καλώς ήρθατε

στον επίσημο ιστότοπο του 1ου Γενικού Λυκείου Κερατσινίου

Ο ιστότοπος του 1ου Γενικού Λυκείου Κερατσινίου στοχεύει να παρέχει στους μαθητές, καθηγητές, γονείς και κηδεμόνες και άλλους επισκέπτες πληροφορίες και ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία και τις δραστηριότητες του Σχολείου, τα νέα και τις ανακοινώσεις που αφορούν την εκπαιδευτική κοινότητα.

Συγκοινωνίες που εξυπηρετούν

Μπορείτε να εξυπηρετηθείτε για τη μετακινήνησή σας προς και από το Σχολείο μας από τις γραμμές αστικών συγκοινωνιών:

Γραμμή 826 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΑΓ. ΜΗΝΑΣ (ΚΥΚΛΙΚΗ) - Στάση 5η ΑΓ. ΜΗΝΑ (περπάτημα 3΄) - Στάση 4η ΑΓ. ΜΗΝΑ (περπάτημα 6΄)

Γραμμή 871 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ (Μέσω Λ. ΣΧΙΣΤΟΥ)- Στάση ΣΧΟΛΕΙΟ (περπάτημα 9')

Γραμμή 842 ΠΕΡΑΜΑ - ΣΤ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ - Στάση ΑΣΤΡΟ (περπάτημα 10') - Στάση ΣΤΡΟΦΗ ΑΜΦΙΑΗΣ [από Πέραμα] (περπάτημα 11')

Γραμμή 860 Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΓΕΝ. Κ ΡΑΤΙΚΟ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΣΧΙΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - Στάση ΑΣΤΡΟ (περπάτημα 10')

Γραμμή 841 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΣΤ. ΝΙΚΑΙΑ - Στάση ΔΑΓΚΛΗ (περπάτημα 14')

Γραμμή 843 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΠΕΡΑΜΑ - Στάση ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (περπάτημα 17')