ΠΡΟΣΟΧΗ

ΝΕΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΕΡΓΩΝ: 13 Δεκεμβρίου 2013 για τον Πανελλήνιο Μαθητικό   Διαγωνισμό Γελοιογραφίας-Κόμικς με θέμα "Οι νέοι σκιτσάρουν για την Ευρώπη"

Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός Γελοιογραφίας - Κόμικς

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα "Ιστορική έρευνα, Διδακτική και Νέες τεχνολογίες του Ιονίου Πανεπιστημίου, η Educartoon - η Γελοιογραφία στην Εκπαίδευση και η επιστημονική ένωση "ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ" διοργανώνουν πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό Γελοιογραφίας - Κόμικς με θέμα:

"Οι νέοι σκιτσάρουν για την Ευρώπη".

Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων και η συμμετοχή σε αυτόν είναι προαιρετική.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαγωνισμό, τους όρους και τις δηλώσεις συμμετοχής, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται τις ιστοσελίδες www.educartoon.gr και www.neapaideia-glossa.gr