3ο βραβείο για την ταινίας μας ΘΑ ΔΟΥΜΕ στη 14η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας -
CAMERAZIZANIO

Η ταινία μας «ΘΑ ΔΟΥΜΕ» - δημιουργία της κινηματογραφικής ομάδας του Σχολείου μας στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος Κινηματογραφική Λέσχη συμμετείχε και διακρίθηκε με το 3ο βραβείο στη 14η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας -CAMERA ZIZANIO η οποία πραγματοποιήθηκε παράλληλα με το 17ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους.

Will see go - camera zizanio 2014

3ο βραβείο για τη μικρού μήκους ταινία μας ΘΑ ΔΟΥΜΕ στην CAMERAZIZANIO 2014 (Ελληνικό τμήμα - Κατηγορία Β’ 13-16 χρονών)

Στο ελληνικό τμήμα της διοργάνωσης υποβλήθηκαν 221 ταινίες από 184 σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Η μικρού μήκους ταινία μας συμμετείχε στο ελληνικό τμήμα στην κατηγορία Β 13-16 ετών. Με το 1ο βραβείο της κατηγορίας τιμήθηκε η ταινία Φοίνιξ από το 2ο ΓΕΛ Ηγουμενίτσας ενώ το 2ο βραβείο δόθηκε στην ταινία Όμορφη μέρα από το 13ο ΓΕΛ Περιστερίου

Συγχαρητήρια στην κινηματογραφική μας ομάδα!!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους καθηγητές τους που βραβεύτηκαν!

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες γιατί σημασία έχει η συμμετοχή!

...η κινηματογραφική ομάδα "πλούσια με όσα κέρδισε στο δρόμο" συνεχίζει....