Μουσείο της Ακρόπολης

Μαθητές της Α' τάξης επισκέφτηκαν το Μουσείο της Ακρόπολης την Τρίτη 27 Νοεμβρίου 2012.

Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Οι μαθητές της Α' Λυκείου πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών στις 16 Ιανουαρίου 2013.

Βουλή των Ελλήνων

Μαθητές της Β' Λυκείου επισκέφτηκαν τη Βουλή των Ελλήνων τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013.

Ελληνικά Πετρέλαια

Μαθητές της Β' Λυκείου επισκέφτηκαν τα Ελληνικά Πετρέλαια Ασπροπύργου την Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για τη λειτουργία της εταιρείας, την παραγωγή και τη διάθεση των πετρελαιοειδών και για τις περιβαλλοντικές επιπτώσεις των διαρροών πετρελαίου.

Αρχαιολογικό Μουσείο Πειραιά

Μαθητές της τεχνολογικής και της θετικής κατεύθυνσης της Γ' Λυκείου επισκέφτηκαν το Αρχαιολογικό Μουσείο του Πειραιά, την Πέμπτη 14 Μαρτίου 2013.

Θεατρική παράσταση 'Οι Χαλασοχώρηδες"

Μαθητές της θεωρητικής κατεύθυνσης της Γ' τάξης και μαθητές του τμήματος Α3 της Α' τάξης παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση "Οι Χαλασοχώρηδες" του Παπαδιαμάντη στο θέατρο Αλκμήνη στον Κεραμεικό, την Πέμπτη 14 Μαρτίου 2013.

Βυζαντινό Μουσείο

Μαθητές της Β' Λυκείου επισκέφτηκαν το Βυζαντινό Μουσείο την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2013.